Missing Consumer Key - Check Settings

Hakkımızda

Maral Eğitim Kurumları bölgenin en köklü eğitim kurumu olup faaliyetlerine 2003 yılında dershanecilik alanında başlamıştır. Kuruluşta, 1976 yılından beri öğretmenlik yapan, matematik alanında Ödemiş ve çevresinde marka haline gelmiş olan İsmail MARAL’ın önderliğinde aile kurumu olarak eğitim serüvenimiz başlamıştır. Kısa süre içerisinde teknoloji yatırımları, yenilikçi ve modern eğitim anlayışı ile bölgenin en çok tercih edilen markası haline gelinmiştir. Küçük bir aile işletmesi olarak başlanan eğitim yolculuğumuzda, on senenin sonunda, üçü Ödemiş’te, üçü de Beydağ, Kiraz, Bayındır ilçelerinde olmak üzere toplam 6 dershanede 120 personelle üç binli sayılarda öğrenciye hizmet veren bir organizasyona dönüşülmüştür.

Dershanecilik faaliyetleri son sürat sürdürülürken 2010 yılından itibaren uzaktan öğretim, yayıncılık ve yazılım alanında da girişimlerde bulunulmuştur. Ulusal yayınevlerine tashih, içerik hazırlanması, yayınların dijitalleştirilmesi, online deneme sınavı yazılımı ve alt yapısı gibi pek çok alanda hizmet verilmiştir.

Dershanelerin dönüşüm sürecinde Ödemiş merkez dershanesinin “Temel Lise”ye dönüştürülmesiyle okulculuk alanında faaliyete başlanılmıştır.

Dershanecilik alanınında yasal zeminin oluşmaması, bilim grubu kısıtlaması gibi nedenlerle “Özel Öğretim Kursu” ya da “Kişisel Gelişim Kursu” olarak faaliyet gösterilmemesinin daha doğru olduğuna karar verilmiştir. Temel Liselere verilen dört senelik sürenin dolmasından önce Birgi Kampüsü tadilatı tamamlanarak Özel Maral Ortaokulu ve Özel Maral Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim döneminde faaliyete geçirilmiştir. Akabinde bir sonraki eğitim öğretim döneminde de şehir merkezinde Özel Maral Ana Sınıfı ve İlkokulu’nda faaliyete başlanmıştır. Halen 3 yaştan 12. sınıfa kadar tüm gruplarda, iki kampüste “Akademik ve sosyal gelişimini güzel ahlak üzerine tamamlayabilmiş tek bir birey bile bizim için insanlığa verebileceğimiz en büyük hediyedir.” anlayışıyla hizmet vermekteyiz.